Organizacja pracy!
SZANOWNI RODZICE I NAUCZYCIELE!!!
W związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym 2021/2022 przypominamy, że
Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Działdowie
z Filią w Lidzbarku
pajacuje w trybie stacjonarnym.
Ze względu, na w dalszym ciągu występujący stan epidemii,
w trosce o zdrowie Państwa oraz Pracowników Poradni, podczas wizyty w naszych placówkach, prosimy
o zachowanie odpowiednich warunków sanitarnych
Bardzo prosimy o dezynfekcję rąk przy wejściu do budynku, zakładanie maseczek ochronnych
oraz zachowanie odpowiedniego dystansu, zgodnie z zaleceniem
Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego.
Wewnętrzne procedury pracy
Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Działdowie
i Filii w Lidzbarku
w okresie zagrożenia COVID 19.
W przypadku przyjęcia dziecka objętego wczesnym wspomaganiem rozwoju na terapię, konsultację, diagnozę czy poradę w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Działdowie lub Filii w Lidzbarku należy zachować ustalone procedury bezpieczeństwa ze względu na zagrożenie COVID 19.
- W zajęciach nie mogą uczestniczyć dzieci, młodzież oraz kadra pedagogiczna objęta kwarantanną, izolacją lub z objawami choroby zakaźnej.
- Każdorazowo zobowiązuje się rodzica/opiekuna do:
- potwierdzenia wizyty z jednodniowym wyprzedzeniem,
- potwierdzenia, że dziecko jest w pełni zdrowe (bez żadnych objawów chorobowych np.: temperatura ciała wyższa niż 37 stopni Celsjusza, kaszel, wysypka, ból brzucha, katar, biegunka, wymioty, zapalenie spojówek, ogólne złe samopoczucie),
- pomiaru temperatury dziecku.
- Na teren Poradni mogą wejść tylko rodzice/opiekunowie i dzieci objęte terapią, wcześniej umówione na diagnozę, konsultację (bez rodzeństwa, osób towarzyszących), w wyposażeni w przyłbicę i/lub maseczkę (wg ustaleń ze specjalistą). Przy wejściu mają zaś obowiązek zdezynfekować ręce płynem do tego przeznaczonym.
- Zakaz wstępu na teren Poradni dotyczy osób, których obecność nie jest konieczna do zapewnienia realizacji zajęć.
- Zalecamy terminowe przychodzenie na diagnozę, terapię, konsultację
i poradę, aby ograniczyć czas przebywania na terenie placówki. - Rodzic/opiekun i dziecko przy wejściu na teren Poradni mają mierzoną temperaturę przez pracownika Poradni (zabezpieczonego w odpowiednie środki ochrony osobistej). Na diagnozę/terapię/konsultację/poradę mogą wejść tylko te osoby, których temperatura ciała nie przekracza 37 stopni Celsjusza.
- Pomiar temperatury ciała u rodziców/opiekunów i dzieci odbywa się za zgoda rodziców/opiekunów.
- Przed zajęciami rodzic/opiekun podpisuje oświadczenie o stanie zdrowia. Rodzice/opiekunowie zobowiązani są do udzielenia pracownikowi Poradni informacji na temat faktycznego stanu zdrowa dziecka oraz osoby z którymi przebywa, w tym do poinformowania o objęciu dziecka i/lub opiekuna/innych domowników kwarantanną, izolacją, o kontaktach z osobami przebywającymi na kwarantannie lub w izolacji.
- Pracownik, który mierzy temperaturę, instruuje rodzica/opiekuna, gdzie znajduje się gabinet specjalisty, do którego wchodzi dziecko.
- Specjalista sprawdza czy rodzic/opiekun oraz dziecko uczestniczące w terapii są wyposażeni w ustalone z nim środki ochrony osobistej (przyłbicę i/lub maseczkę).
- Dziecko wchodzi do gabinetu nie wcześniej, niż na zaproszenie specjalisty, który zgłasza swoją gotowość po czasie niezbędnym na dezynfekcję gabinetu oraz wykorzystywanych środków dydaktycznych.
- W czasie zajęć rodzic/opiekun przebywa poza gabinetem, w wyznaczonym miejscu na poczekalni. Po skończeniu zajęć rodzic otrzymuje informację o zaleceniach.
- Terapia logopedyczna, pedagogiczna, psychologiczna odbywa się w gabinecie przy biurku w odległości półtora metra od terapeuty, a inny rodzaj zajęć według wskazań terapeuty prowadzącego.
- Rodzic\opiekun oczekuje na dziecko na terenie Poradni.
- Podejrzenie przez specjalistę złego samopoczucia dziecka skutkuje natychmiastowym przerwaniem zajęć i odprowadzeniem dziecka do rodzica z informacją o powodach przerwania zajęć.
- Rodzic/opiekun zobowiązany jest do wyposażenia dziecka w niezbędne, wskazane przez specjalistę przybory i materiały do zajęć.
- Dziecko nie wnosi na teren Poradni swoich zabawek, maskotek, książeczek.
- Należy zadbać o zachowanie odpowiedniego dystansu społecznego, przy uwzględnieniu potrzeb dzieci na terenie Poradni.
- W przypadku, kiedy ze względu na brak zgody rodzica, bądź ryzyka wynikającego z charakteru zajęć lub zagrożenia zdrowotnego, czy braku możliwości zorganizowania zajęć w sposób zmniejszający ryzyka, praca z dziećmi będzie kontynuowana z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
- Bezpośrednio po zakończeniu zajęć, rodzic z dzieckiem są zobowiązani do opuszczenia budynku Poradni.
UWAGI
❏ Specjaliści pracujący w Poradni stosują się do zasad według Rekomendacji MEN